Bicyklový výlet za tajomstvami Weľkej Moravy

P1500709

Vinohrady na Južnej Morave

Počas tejto nenáročnej túry sa zoznámite s históriou mystickej Veľkej Moravy. Veľkomoravská ríša za čias kráľa Svätopluka I. Veľkého (r. 870–894) bolo prvé štátne zriadenie západných Slovanov, ktoré sa rozkladalo na územiach dnešného Nemecka,Českej republiky,Slovenska, Maďarska, Ukrajiny a Chorvátska. Vznik ríše sa datuje už v 9. storočí nášho letopočtu. Prepokladaný zánik ríše je niekedy začiatkom 10.storočia. Akým spôsobom však Veľká Morava zanikla je zatiaľ pre historikov veľká neznáma.

Počas nenáročnej bicyklovej túry budeme prechádzať malebným krajom Južnej Moravy, ktorý je známy svojou produkciou kvalitných vín a bohatými ľudovými tradíciami.

Stretneme sa s lokálnymi producentmi vín a budeme môcť ochutnať plody ich celoročnej práce. Ubytovanie je zabezpečené priamo v rodinnom vinárstve, kde budeme mať možnosť vidieť proces výroby vína. Ďalším ťahákom bude návšteva Veľkomoravského hradiska z 9.storočia, návšteva vínnych pivníc v barokovej rezidencii vo Valticiach a Ledniciach. Obe tieto pamiatky sú zaradené do pamiatok svetového dedičstva UNESCO.

Zámok Valtice – UNESCO, Baroková rezidencia rodu Lichtenšteinov.

V cene zájazdu je zahrnutý presun z Bratislavy vlakom do stanice Břeclava a späť. Zapožičanie trekingového bicykla. Ubytovanie na dve noci v penzióne priamo v rodinnom vinárstve s raňajkami. Jedna ochutnávka lokálnych vín a špecialít z vína spojená s večerou formou bufetových stolov. Ďalej vás čaká prehliadka vinohradov a pivničných uličiek so sprievodcom v Mikulčiciach. Históriu regiónu nám poodhalí návšteva veľkomoravského hradiska.

Počas celého výletu vás bude sprevádzať certifikovaný turistický sprievodca, ktorý zabezpečí v prípade potreby preklad a tlmočnie do anglického alebo nemeckého jazyka.

Storno poplatok v prípade odstúpenia od výletu v termíne kratšom ako 7 dní pred začiatkom zájazdu je 100% z celkovej ceny. Výlet sa bude konať za každého počasia.